מאמרים 2024

יציבות תשתיות המים והביוב בחירום

 

ארגון עובדי המים חבר למשקי הקיבוצים שמבצעים בימים אלה פרויקט חשוב ביותר של היערכות לחירום בעשרות קיבוצים עם פרויקטורים מלווים. במסגרת הפרויקט מצורף מאמר שמרכז את הנדרש בתחום המים והביוב בחירום. מומלץ מאד מאד לקריאה 

השטחים המפורזים, החלקות המעובדות, מפעלי ההטיה, הנחלים והמעיינות, חלקת החדירה והערבי הלא משוגע . סיור מרתק מתל דן לכינרת בנקודות החיכוך המרכזיות בזמנו בין ישראל לסוריה – עם איתן ישראלי מקיבוץ עמיר .  כתב שלמה מן, מתוך אתר "נעמוש"

ישראל היא יוצאת דופן מבין כל מדינות ה OECD  ,הרוב המוחלט של הקרקע החקלאית והיישובים החקלאיים-שיתופיים ממוקמים על מקרקעי הלאום.

תובנות בעקבות סקר עמדות והשוואה בין לאומית. מאת רחל אלתרמן ומיכה דרורי.

ארגון עובדי המים יוצא לדרך על מנת להביא לידיעת הציבור אירועים ומפעלי מים המלווים את ההיסטוריה של מדינת ישראל, גבולות המדינה ומחוצה להם. בפרסום הראשון נציג את מפעל ההטיה של מקורות הירדן ונראה כיצד תוכנן על ידי ארצות ערב בכלל וסוריה בפרט, בשנות ה50 וה- 60 של המאה ה- 20.

פרופ' משה גופן: "הכנרת כיום שונה מזו שהכרנו עד אמצע שנות התשעים. שינויים לא מעטים התרחשו במערכת הזאת כאשר
אחד השינויים הדרמטיים ביותר הוא שינוי ההרכב של אוכלוסיית הפיטופלנקטון, האצות המיקרוסקופיות."

ארגון עובדי המים מקיים כל שנה מספר סיורים מקצועיים המשלבים הכרה ולימוד של משק המים הארצי וההיסטוריה של מדינת ישראל בהיבטים שונים ובדגש על המים ומשמעותם הלאומית וההיסטורית.

*עו"ד מירית דובר הינה בעלת משרד עורכי דין מוביל בתחביום 31.3.2015 פורסמו כללי תאגידי מים וביוב (דמי הקמה למערכות מים ולמערכות ביוב), תשע"ה-2015 (להלן: "כללי דמי הקמה"). תחילתם של הכללים נקבעה ליום 1.5.2015.

מאתר YNET:

"חברת טריטק21 תעשיות בע"מ החלה להפעיל לאחרונה מתקן טיהור שפכים חדשני במושב לוזית שבמועצה האזורית מטה יהודה. מדובר ביישום ראשון של הדור הבא של טכנולוגית MSBS, טכנולוגיה ביולוגית רב שלבית. בלוזית יישמה טריטק21 קונפיגורציה מודרנית, חדשה, במתקנים מודולאריים העשויים

לשאלות ופרטים נוספים

נא מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם

A new image please!
facebook
הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר